Montáž trezorových dveří

Trezorové dveře často montuje naše společnost a pro klienta je to tak bez starostí. Nebráníme se ani montáži svépomocí. Podle našeho návodu a případně i proškolení si může montáž udělat i šikovný člověk, řemeslník nebo stavební firma. Při stavbě z cihel nebo betonu se mohou dveře s packami trvale spojit s místností. Druhá a dnes vyhledávanější možnost je snadnější instalace šroubováním. Trezorové dveře se skrz zárubně přišroubují do připraveného stavebního otvoru.
Montáž šroubováním
V současné době nejoblíbenější montážní provedení trezorových dveří. Klient sám nebo stavební firma připraví přesný stavební otvor. Zárubně se nastěhují na místo, postaví do otvoru a ukotví. Je to velice čisté řešení i v zařízeném interiéru. Montáž je jednodušší. Trezorové dveře je také možné později přestěhovat. Mají certifikovanou bezpečnost.


Montáž zazdíváním
Dříve se dveře vyráběli jen v tomto zazdívacím provedení, které je dodnes oblíbené. Pořizovací cena dveří je nižší, ale zase je náročnější a špinavější montáž. Je to hlavně proto, že zárubně se vyplní betonem při stavbě celé trezorové místnosti. Betonem se posílí bezpečnost celých dveří a také se trvale spojí s místností. Tyto dveře musí být na místě už když se staví celá trezorové místnost. Nejčastěji se místnost staví z pevných cihel a nebo se odlévá ze železobetonu.
Rozvody a dveře
Překážkou při montáži trezorových dveří mohou být rozvody. Předně vody a elektřiny, ale také plynu, datové linky, odpady, topení apod. Když stavíte novou trezorovou místnost, pohlídáte si trasy snadno. Když osazujete dveře do stávajícího otvoru je to složitější. Při založení nové trezorové místnosti je nutné to promyslet. Aby se uvnitř dalo rozsvítit, zavést si dovnitř kabel pro zabezpečovací systém. Vhodné jsou také elektrické zásuvky. Například pro napájení trezorového zámku (volitelné příslušenství).
